Nové fotky ve fotogalerii

Do fotogalerie jsme přidali nejnovější fotky, poslední společné Annabelle a Aimee v Lužné. Teď už Annabelle řádí na Šumavě...

Vrh A jde do světa

Tak se nám štěňátka pomalu ale jistě rozprchávají do světa. V neděli 18.5. nás opustil jako první Amerigo. Amerigo našel moc milou paničku a už teď nám chodí fotky, jak kde spolu řádí. Snad se jim povede i při výcviku a třeba se nakonec, i přesto, že panička není myslivec, dopracují ke zkouškám a hezké výstavní kariéře. Annabelle se na cestu chystá již brzy, jen co to Honzovi dovolí agrární termíny a budou se moct vypravit na dalekou cestu až ze Šumavy. Ještěže nám doma zůstane alespoň Aimee, jinak bychom si tu začali připadat naprosto opuštění :) Už teď ale pomýšlíme na vrh v příštím roce, Amály druhý a poslední, už máme dokonce i zájemce na štěňátka a začínáme doma hádky o Amály manžela...

Vrh A má 8 týdnů

Náš vrh A má dneska 8 týdnů. Jsou to pořádní macíci a už se pomalu ale jistě chystají do světa. Dneska je čeká snad poslední nepříjemnost u nás. Jedeme na očkování a tetování. Snad to přečkají bez úhony... Jinak štěňátka už se chodí pravidelně venčit na zahradu, kde objevují všechno zajímavé od mulčovací kůry až po králíky. Začínají hezky slyšet na jméno a moc dobře vědí, co to znamená "fuj"... Předevčírem měli taky premiéru, prošli ven i dovnitř naším jezevčičím tunelem.

 Více fotek ve fotogalerii.

Poslední volné štěně z vrhu A

Jezevčík hladkosrstý standardní

Chovatelská stanice "z Krásné doliny" zadá štěně hladkosrstého jezevčíka barvy černé s pálením- pejska Amerigo z Krásné doliny, s průkazem původu, očkované, tetované, odčervené, chovatelský servis samozřejmostí, rodiče plně myslivecky využíváni v praxi.

Otec:

YAHOO DIVA NOIRE

Výstavy: Šampion CZ, 6x BOB, 5x CACIB, 7x CAC, 3x CAC VDH

Zkoušky : Norník, CACT, ZV I.c.(188), BZ I.c.(120), LZ I.c.(116), Trojboj Maďarsko - divočák I.c.(100) + voda I.c.(32) + nora II.c.(75)

Matka:

ALMA OD ROJOVSKÉ OBORY

Zkoušky: ZV I.c.(188), LZ I.c.(237), BZH I.c.(244), BZ III.c.(69), ZN (78), Memoriál F.Hebedy - LZ III.c.(207) + BZH II.c.(184), ochota 4, hlas 4,4,4, nos 4,4, barva 4,1,1, stopa 4,2  

Výstavy: 3 x výborná – WUT 2011

Odběr v polovině května.

6 týdnů

Naše štěňátka mají právě 6 týdnů a jsou jako draci... Už krásně běhají a objevují svět kolem sebe. Myslím, že naši kuchyň a obývák už prošmídili křížem krážem a brzy je čeká výlet na veterinu. Někdy jich je opravdu plno a naše máma Amála jich začíná mít právě tak dost... Po druhém odčervení je čeká také první vakcinace u veterináře, a to hned zítra. Docela jsem na naší výpravu zvědavá. Amála, tři štěňátka, Adam a jeden králík... no to bude cesta! Váhy našich psích miminek jsou 2,19 kg Amerigo, 2,05 Aimee a 1,44 kg Annabelle. Chlapeček je stále volný!

4 týdny

Zítra jsou vrhu A 4 týdny, blíží se nám druhé odčervení a všichni už jsou pěkní cvalíci. Amerigo má 1480g, Aimee 1410g a Annabelle 930g. Začali jsme přikrmovat, tvarohy, masíčko, kaše s vločkami, krupičné kaše, no prostě všechno co takové štěně může a co by mu mohlo jít k duhu. Zatím přikrmováním jen pomáháme Amále, ale doba, kdy se budou muset krmit sami se už nenávratně blíží. Amála jich má pomalu ale jistě plné zuby a snaží se prchnout ven, jak jen je to možné. Ostatně kdo by se jí divil... nechat se od nich okusovat už s jejich jehličkama není žádná slast! Více fotek ve fotogalerii!

3 týdny aneb co nového v jezevčičí rodince

Neuvěřitelně to utíká, ale náš A vrh už má bezmála tři týdny a k dnešnímu dni (31.3.) mají naše štěňátka násedující váhy: Amerigo 1130g, Aimee 1090g a Annabelle 740g a pomalu se chystáme začít s dokrmováním... Už vidí všichni tři, jsou zdraví jako buci a dneska dva větší dostali fešné štěněcí oboječky. Malá by z něj ještě vypadla, tak jí ho tu schováváme. Také jsou štěňátka po prvním odčervení a začínají hezky vykračovat a prozkoumávat svět okolo.

 Více ve fotogalerii!

2 týdny na světě...

Tak máme štěňátka druhý týden na světě a o tom, že se mají dobře svědčí jejich stále stoupající váha. Holčička velká - Aimee má na chlup stejnou váhu jako Amerigo, a to 970g. Naše malá holčička Annabelle má dneska 630g a máme z ní velkou radost, jak se dokázala vykrmit. Všechny štěňátka jsme dneska odčervili, přesně podle harmonogramu a velká novina je, že dva cvalíci Aimee a Amerigo už dva dny vidí! Nové fotky přidáme už brzy do fotogalerie!

Máme jména!

Po těžkém rozhodování a vybírání a domácích bitkách jsme byli nuceni se konečně rozhodnout a zaslat přihlášku vrhu se jmény naší poradkyni chovu. Naše holčičky budou Aimee a Annabelle, chlapeček pak doplatil na moje vzdělání v oblasti hispanistiky a dostal jméno po slavném objeviteli, který dal jméno i samotnému kontinentu Americe - Amerigo. Snad se jména budou i novým pánečkům líbit. Holčičky už své pány mají, Amerigo stále čeká na nějakou úžasnou rodinu, které by mohl dělat radost!

1.týden vrhu A

Náš A vrh oslavil týden a nutno říct, že štěňátka krásně prospívají. Velká fenka má dnes 680g, kluk 650g a naše nejmenší 390g. Teď netrpělivě čekáme, kdy poprvé otevřou oči a také vybíráme jména, abychom je co nejdříve mohli poslat poradkyni chovu a na ČMKJ. Už teď máme zadané obě dvě fenky, a tak hledáme majitele pouze pro pejska...

Vrh A *12.3.2014

Ve středu 12.3.2014 se nám narodil první vrh jezevčíků z Krásné doliny. Štěňata jsou z výborného spojení jak po stránce pracovní, tak exteriérové. Maminka je naše Alma od Rojovské obory, za manžela jsme jí vybrali Yahoo Diva Noire, cizí krev z Maďarska, momentálně v chovné stanici ze Zelené mýtiny.

Narodil se nám jeden pejsek a dvě fenky, všechny černé s pálením.

 

Váhy štěňat den po dni...

 

Fenka Velká        280g        330g        380g        410g

Fenka Malá         140g        150g        170g        190g

Pejsek                240g        290g        330g        370g

 
Fotky štěňátek ve fotogalerii!

 Alma od Rojovské obory

 Yahoo Diva Noire www.zezelenemytiny.cz