O nás

Když jsem se rozhodovala jakého psa si pořídit, byla jsem hodně na vážkách a rozhodovala jsem se mezi munsterlandem, setrem a borderkolií. Po tuhém boji a těžkém rozhodování nakonec vyhrál setr a nikdy bych už neměnila. Dočetla jsme se o něm, že je ideální společník, velmi aktivní pes a ze všech setrů ten nejsnáze vychovatelný. No, se vším můžu souhlasit, akorát ta výchova je proces velmi zdlouhavý, pro páníčky psychicky náročný a nikdy nekončící. Jestli knížky nelžou, nechtěla bych zažít, jak je těžké vychovat další druhy setra... Ale to jsem tenkrát netušila.

Na začátku roku 2010 jsem objevila chovatelskou stanici Ze Štítarského lesa a s Berit to byla láska na první pohled. Už podle fotek bylo téměř na 100% jasné, že tahle fenečka půjde k nám. Když jsem se pak jela podívat, tak mojí jedinou starostí bylo, abych se i já líbila Beritiným chovatelům. Na první návštěvě v Kolíně pak Berit definitivně rozhodla, jako první ze štěňátek se ke mně přišla podívat, no, a to už nešlo si jí nevzít. Takže v dubnu už jsem si domů vezla krásnou trikolorní setřici Berit ze Štítarského lesa.

Zbyněk měl ve výběru jasno, protože se aktivně věnuje myslivosti a doma už předtím měli jezevčíka, vyhrál hladkosrstý jezevčík. Amálku si přivezl ze Šumavy ze stanice Od Rojovské obory. Amála (Alma od Rojovské obory) je jako každý jezevčík pěkně paličatá, ale neuvěřitelný pracant. A tak už ve 3 letech má splněny ZV, LZ, BZ, BZH a ZN. Úspěchy sklízeli s páníčkem i na výstavách, a tak se Amála v roce 2013 stala chovnou fenou. S páníčkem ale dál makali a na podzim 2013 úspěšně a se ctí dokončili Memoriál Františka Hebedy v Horní Bělé!

Dalšími nadějemi v naší lovecké psí rodině se stala Riky z Krzáku alias Tilda, anglický setr, Aimee z Krásné doliny, jezevčík hladkosrstý standard, Ginny z Lovčické hájovny, jezevčík hladkosrstý standard a její sestra Frea z Lovčické hájovny, Berit z Krásné doliny, první červený jezevčík v naší chovatelské stanici. A naše nejmenší - Arwen z Krásné doliny - první setřice narozená v naší chovatelské stanici. Těšíme se na úspěchy jak výstavní, tak pracovní a hlavně se těšíme, až za pár let vyrazíme na hon s celou smečkou.

Všichni naši psi jsou lovecky vedeni a využíváme je během celého roku v honitbě MS Hlavačov Lužná, ať už při společných honech, dosledech nebo jiných činnostech, kde se bez psa myslivec neobejde. Zároveň jsou ale našimi miláčky a členy rodiny, bez kterých si už nás život nedokážeme představit.

 

Jak to všechno bylo...

 • 2009 ano, pořídíme si psa a bude to setr!
 • 2010 CHS Ze Štítarského lesa má štěňata
 • duben 2010 Berit se stává právoplatným členem domácnosti
 • 2011 Jarní svod
 • 2011 poznaly jsme Zuzku a Viktora Veselé a začaly pod jejich vedením s loveckým výcvikem
 • srpen 2012 psí tábor pro lovecké psy ve Žluticích a Berit konečně začíná nosit zvěř
 • září 2012 zkoušky vloh v Jihlavě
 • říjen 2012 podzimní zkoušky na Praze západ a Berit je lovecky upotřebitelná
 • 2013 přišla k nám další setřice - Tilda
 • 2014 Amálka má štěňata, Tilda půjde na zkoušky a panička se přihlásila do kurzu na první lovecký lístek
 • 2015 Aimee obsadila 2. místo mezi hladkosrstými jezevčíky v pracovním poháru KCHJ, Ginny BIS štěně a posléze i BIS dorost na klubových výstavách!
 • 2016 Vrh B z Krásné doliny