Spousta novinek z Krásné doliny

29.01.2014 15:00

Během minulého měsíce se u nás událo spousta novinek, ale webmaster nějak nebyl v kondici, takže zpětně rekapitulace toho nejdůležitějšího. Adámkovi se na svět moc nechtělo, takže to nakonec vypadalo, že si s Amálou budem muset hodit korunou s kým Zbyněk pojede. Jestli se mnou do porodnice nebo s Amálou na krytí. První krevní testy u Amály ukázaly nízkou hladinu hormonů, takže jsme za dva dny jeli do Holešovic na odběry znovu. Jako nejlepší se zdály dny 10., 11. a 12., takže 10. přijel Venca s naším ženichem do Lužné a 12. jsme naopak my vyrazili za ženichem Yahoo Diva Noire. Krytí vypadá slibně, vše se zadařilo a Amála je od té doby ještě víc nabručená než obvykle, takže si myslíme, že vše klaplo. Na konečné potvrzení si počkáme na ultrazvuk, nicméně informace o krytí najdete už teď v sekci Plánované vrhy.

Adámek pak na sebe nechal čekat až do 15. ledna, takže všechno klaplo a po drobných komplikacích přišel Adam na svět v 16:05 u Apolináře v Praze. Váha 3,8 kg a 53 cm, jen ta kulovnice mu v břiše chyběla, tak tu mu tatínek bude muset dokoupit. Teď už jsme všichni doma a pomalu se aklimatizujeme na okolní svět. S trochou nadsázky řečeno, předběhli jsme Amálu a náš lidský "áčkový vrh" už je na světě. A abych nezapoměla, navíc máme narozeniny ve stejný den jako Peter Fabík Cora junior!

Setřice zůstávali nějakou dobu v Lužné, kde je Zbyněk bral ven mezi bujarými oslavami a návštěvami v porodnici. Za to patří velký dík babičce luženské, že to s nimi přežila, a to i přesto, že Tilda se jí snažila překopat celou zahrádku. No na jaře a v létě budeme mít brigádu, abychom ty pohromy dali dohromady. Jinak Tilda pilně cvičí, daunuje, jak o život a vůbec pilují s páníčkem poslušnost, aby na jaře mohla vyrazit na zkoušky vloh. Berit jako správná stará páka nejradši spí na pelechu a ven se jde proběhat jen když jde o něco zajímavého. Stane se z ní asi můj "kočárový" pes a páníčkovi ji budu půjčovat jen na lov. Občas, když bude hodný :)

No a poslední velká změna, konečně jsme se dočkali klíčů od naší hájovny, takže začíná velká akce "kulový blesk" aneb přestěhuj se, co nejrychleji. Zbyněk už začíná makat alespoň venku na našich pozemcích a čekáme, až pustí elektřinu, abychom mohli začít upravovat vnitřek. My s Adámkem zatím hájíme pozice v Radotíně, protože počasí nám nepřeje a na výlety to s námi zatím není...

Tak tolik náš měsíc leden, u nás rozhodně ne měsíc klidu.