Poslední leč

14.12.2013 08:00

A byla poslední leč... takže konec honů a psího nejlepšího období v roce se blíží... Naštěstí se Beritina packa konečně umoudřila a na hon jsme šli téměř kompletní až na Tildu, která, dle zpráv z domova, celý den vyla. No příští rok, když bude šikovná, tak už jí to čeká taky. Ráno jsme začali polévkou a čajem v hospodě a pak už hurá do leče. Počasí nám bohužel nepřálo a jak bylo mokro, tak bažantům se nechtělo vůbec lítat. Kdo ale lítal tak byla Berit, občas jsem měla zase jednou pocit, že mě moc nepotřebuje :)

Prošli se celé chmelnice a rákos a pořád to nebylo ono. V rákosu jsme trochu unavili Amálu, až si pro ní Zbyněk musel dojít. Hustý rákos byl na ní moc a už se prostě nemohla vyhrabat ven. I na Berit bylo vidět, že packa dostává zabrat, tak jsem jí nechala jednu leč odpočívat v autě a vytáhla jsem jí jenom, když měla jít dohledat zajíce trefeného na zadek. A musím říct, že klobouk dolů, i já jsem se divila, jak je šikovná. Jak nechce normálně dělat vlečky, tak tady se sama nasadila a jela. Když nám zmizela za obzorem, asi půl kilometru daleko, tak už jsem jí podezřívala, že šla někam na výlet, ale když se vrátila i se zajícem, tak jsem byla neskonale pyšná panička :)

Pak už zbývalo jen projít jámy, tam jsem poslala jen Berouse s páníčkem, nám s Adamem už se nechtělo táhnout se do kopce. V poslední leči se pak Berit předvedla už méně, když se nechala (a to velmi ochotně) strhnout davem a s dalšíma psama se šla proběhnout za srnčím... Bez tohoto asi 3 km steeplechase v oranici by na tom byla její packa lépe, ale naštěstí, i tak to celkem prostála. Přišla poslední, na její obranu musím říct, že to nebylo tím, že by běžela nejdál, ale cestou zpátky si asi vzpoměla, že jí ta nožka přece jenom trochu bolí, takže výřad už byl připraven. A hurá do hospody na zbytek polévky, domů převléct se do slušného a na poslední leč.

Večer byl moc príma i díky naší návštěvě ze Šumavy a také díky Fandovu pasování na myslivce. Musím říct, že jak já umím aportovat kachnu, tak Fanda je specialista na zajíce :) To sdružení ani neví, co v nás má :) A abych nezapoměla, tak na závěr velké díky před nastoupenou jednotkou tetě Pavlíně, která byla šikovná jako vždycky a ušila Adámkovi pravou mysliveckou zavinovačku...

 Fotky ve fotogalerii, Hony 2013