Novinky z Horácké Lísy

07.07.2014 14:00

Naše smečka i přes velká vedra nezahálí... Teda až na Berit. Ta chodí na vycházky, kde trochu cvičí a hodně běhá, občas jí hodím aportíček, ale jinak si užívá hezkého léta. Prvního léta v jejím životě, kdy se nechystá na zkoušky a nemusí tak moc cvičit. O to víc maká druhá setřice. Tilda pracuje na poli, piluje hledání i klidy a hlavně jí mučíme s aportem. Už zvedá hezky ze země a to i pernatou, ale jinak je to boj. Je to prostě setr... Ale přes léto věřím, že v boji vyhrajem a na podzim tak zmákne jak vlohy, tak podzimky. Snad opět nezačne hárat...

Amála by mohla odpočívat, ale jí to prostě nedá. Naposled krásně hlásila bažanta a druhého vyhnala z vysoké trávy, a pak na samotném konci vycházky našla toulavou napůl divokou kočku... A to bylo něco pro ní. Neváhala ani minutu a zahnala jí vysoko na strom, bohužel až za plot nějaké staré neobývané zahrádky. Takže panička Hanička musela zanechat kočár s dítětem a štěně na cestě a hezky lézt přes plot pro Amálu. Možná vlastně spíš Amála cvičí mě a ne já ji :)

Aimee začíná zvládat základy poslušnosti, přivolání, a to i na píšťalku, k noze a sedni. Lehni zatím pilujeme, ale hlavně se snažíme v ní probudit co nejvíc lovecké vlastnosti, takže už se "seznámila" s jezevcem, přes klec i s liškou a hlavně jsme jí párkrát nechali projít zapachovanou otevřenou noru. Na příští týden mám pro ní připravené kachní letky, ať se nám pak líp aportuje. A hlavně jsme zjistili, že se nebojí vody a ráda se cachtá, což je super!